GOAT ЃОКОВИЌ: Фантастичен потег на Србинот за финале на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ е вториот финалист на овогодишното издание на Ролан Гарос откако Србинот во полуфиналната серија славеше против Рафаел Надал со 3-1 во сетови.

Србинот лошо го започна мечот и го загуби првиот сет со 3-6, но беше фантастичен во продолжението славејќи со 6-3, 7-6 и 6-2. Потегот со кој српскиот тенисер стави крај на мечот долго ќе се врати по најавните шпици.

Се вчитува...