Ѓоко Хаџиевски го презема Хаџер од Саудиска Арабија

Поранешниот македонски фудбалски селектор, Ѓоко Хаџиевски и официјално седнува на клупата на Хаџер од Саудиска Арабија. Тој потпиша едногодишен договор со клубот кој има за цел пласман во елитата на саудискиот шампионат.

Минатата сезона Хаџиевски беше на чело на екипата на Емирати Клуб во ОАЕ.

Се вчитува...