Ѓоковиќ без проблем против во четвртфиналето на Србија Опен

Новак Ѓоковиќ ја оправда фаворитската улога откако во четвртфиналето на Србија Опен триумфираше над Миомир Кецмановиќ со 2-0 (6-1, 6-3).

Србинот одигра одлично во првиот сет во кој на својот помлад колега му допушти само еден освоен бод. 21-годишникот беше поквалитетен противник во вториот сет, но искусниот Ѓоковиќ без потешкотии се пласираше во полуфиналето на првенството.

 

Се вчитува...