Ѓоковиќ и понатаму недопирлив, без промени на врвот на АТП листата

Новак Ѓоковиќ започна уште една недела на врвот на АТП листата, вкупно 334 година. Србинот е прв со 11.113 поени, а потоа следува Данил Медведев со 9.630 и Стефанос Циципас со 8.115.

Рафаел Надал е на четвртата позиција, а првата десетка ја комплетираат Александар Зверев, Доминик Тим, Андреј Рублев, Матео Беретини, Роџер Федерер и Денис Шаповалов.

Што се однесува до тенисерите од регионот, најдобар, по Ѓоковиќ, е Борна Чориќ на 35-та позиција. Марин Чилиќ напредуваше за две места и сега е 37-от играч во светот.

Се вчитува...