Ѓоковиќ на интересен начин го најави неговото заминување на ЛОИ во Токио (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ сепак ќе настапи на Летните олимписки игри во Токио иако неодамна изјави дека може да ги пропушти годинашните игри. Ѓоковиќ на интересен начин ја објави оваа одлука. Тој во роденденска видео честитка за шестгодишниот Коџира кој се занимава со тенис му порача дека наскоро ќе се видат во Токио.

„Среќен роденден Коџиро, пријателе мој. Среќен шести роденден. Изгледаш одлично. Го следам твојот напредок. Се најдобро. Се надевам ќе те видам на Олимписките игри во Токио“, изјави Ѓоковиќ.

 

Се вчитува...