Ѓоковиќ прв носител на Австралија опен

Организаторите на првиот гранд-слем во сезоната Австралија опен потврдија дека прв носител на турниот ќе биде најдобриот светски рекет, Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ вчера доби ослободителна пресуда и веќе два дена тренира на терените во „Мелбурн парк“.

Се уште не се знае дали ќе добие дозвола за учество на турнирот, но дефинитивно оваа одлука на првите луѓе на турнирот и тоа како оди во полза на српскиот тенисер.

 

Се вчитува...