Ѓоковиќ спаси сет топка па испрати сочни пцовки кон дел од навивачите во Мелбурн (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во финалето на Австралија опен има предност од 2-0 против Гркот Стефанос Циципас.

Иако во финалето константно водеше, Ѓоковиќ влезе во еден нервозен период во вториот сет. Причината за тоа беше однесувањето на публиката, која го свиркаше и му пречеше во обид да го промени текот на мечот. По освојувањето на еден од клучните гемови, српскиот тенисер одговори со сочни пцовки, кои беа насочени кон дел од навивачите.

 

 

Се вчитува...