Ноле за малку ќе останеше без значаен трофеј (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ со победата над Холгар Руне во првиот натпревар на АТП турнирот во Торино испиша историја загарантирајќи го своето место на врвот на АТП листата до крајот на сезоната, нешто што за српскиот тенисер ќе биде осма година со ваков учинок.

Со тоа на Ѓоковиќ кој постави нов рекорд му беше доделен и трофеј наметен за најдобриот тенисер на АТП лисата, можеби и најмилиот од преостанатите седум. Видно расположениот Србин го прослави истиот на теренот, но малку не остана без него откако дното се одвои од врвот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tennis TV (@tennistv)

Се вчитува...