Гол каков ретко се гледа: „Лет во воздух“ па феноменален волеј-удар (ВИДЕО)

Феноменален погодок на натпреварот меѓу Дижон и Брест во последните секунди од средбата. Поранешниот фудбалер на Монако, Ирвин Кардона на неверојатен начин се „задржа“ во воздухот и со волеј погоди за конечни 0-2 и победа на Брест.

Кардона во игра влезе во 73. минута, а на крај погоди за прва победа на својот тим сезонава…

 

Се вчитува...