Гол-машина: Нов натпревар и нов гол на Миовски за Абердин (ВИДЕО)

Фантастичната сеона за македонскиот репрезентативец Бојан Миовски во дресот на Абердин продолжува и на натпреварот против Хиберниан од 36. коло од шкотското првенство на кој нашиот напаѓач ја затресе мрежата за предност од 0-3.

Во 52. минута Македонецот одлично трчаше во контрата на својот тим, се најде сам во шестнаесникот и не ја пропушти шансата да го совлада противничкиот голман за шесетнаесетти гол во сезоната.

Се вчитува...