ГОЛ НА КОЛОТО: Волејот на Остоја Стјепановиќ од 20 метри… (ВИДЕО)

Македонија ЃП загуби од Вардар со 3-1 на гостувањето на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари во 21. коло од ПМФЛ. Па, ако нешто останува утеха за „лавовите“ од оваа пресметка тоа дефинитивно е фактот дека тие го имаат најубавиот погодок на колото.

Остоја Стјепановиќ на присутни малку гледачи им понуди вистински раритет од фудбалските терени. Ремек-дело, погодок со волеј удар од 20 метри… Дефинитивно, гол на колото…

Мајсторијата на Остоја Стјепановиќ може да ја погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...