Гол на сезоната во ЛШ: Магија на Наи преку Ландин (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен е првиот учесник на Ф4 турнирот во ракометната Лига на шампиони откако во четвртфиналето го елиминираше актуелниот освојувач на титулата, германскиот Кил. Еден од најубавите потези сезонава се случи на средината на второто полувреме кога Наи на мајсторски начин го совлада еден од најдобрите голмани во историјата, Данецот, Ландин.

 

 

 

Се вчитува...