„Гол од соништата“ на „Олд трафорд“ – во мрежата на Манчестер јунајтед

Можеби лига-купот на Англија е најмалку атрактивно натпреварување на „островот“, но голот што Дерби го постигна вечерва на „Олд трафорд“ дефинитивно е еден од најдобрите што ќе ги видиме во текот на целата сезона.

„Црвените ѓаволи“ имаа водство од втората минута, за по еден слободен удар од триесет метри гостите да израмнат. Автор на ремек-делото е младиот Хари Вилсон, фудбалер на Ливерпул испратен на позајмица во Дерби, кој со неверојатен удар го матираше голманот Ромеро.

Погледнете ја оваа фудбалска мајсторија на Вилсон, еден од најубавите голови што гостински фудбалер ги има постигнато на „Олд трафорд“ во последните десетина години.

 

 

Се вчитува...