Гол-шоу на Хари Кејн против Стоук

Тотенхем експресно ја остави зад себе разочарувачката елиминација од Лигата на Европа, па попладнево им се врати на премиерлигашките победи. Оваа денешната беше забележана многу полесно од очекувањата, откако на „Вајт харт лејн“ беше декласиран Стоук со убедливи , меч кој мина во знакот на Хари Кејн.

Голгетерот на Тотенхем одигра фантастично прво полувреме во кое постигна хет-трик, воедно и несебично му асистираше на Деле Али за водство од 4-0, резултат со кој се замина на пауза.

Тотенхем имаше неколку убави шанси за петти гол во второто полувреме, но голманот Ли Грант овојпат беше на висина на задачата, па „спарси“ и трет пат во серија кога се среќаваат со Стоук, триумфираат со идентични 4-0.

Harry Kane Goal HD – Tottenham 1-0 Stoke City… by Bundes-Liga

2-0 Harry Kane 2nd Goal 26.02.2017 HD by dailyfootballkick

3-0 Harry Kane hat trick Goal 26.02.2017 HD by dailyfootballkick

Dele Alli Goal HD – Tottenham 4-0 Stoke City… by eurofootballhd1

Се вчитува...