ГОЛ ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ: Мајсторијата на Цаке за три бода на стружани

Клисман Цаке е без сомнение херојот на Струга ТЛ за денешната победа од 1-0 против Ренова во 12. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Но, не само за својот тим, Цаке се издвои повторно погледнувајќи ги и сите натпревари од денешната прволигашка програма со новата мајсторија. Извонреден гол во 33. минута за три бода на стружани.

Се вчитува...