Големи промашувања на Винициус и Родриго (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид и Баерн Минхен го играат реванш натпреварот од полуфиналето во Лигата на шампионите.

На стартот домаќините се далеку подобар противник, а мора да бидат незадоволни поради тоа што уште мируваат мрежите бидејќи имаа неверојатна шанса во 13. минута.

Прво Винициус Жуниор од непосредна близина биеше во стативата, а одбиената топка исто така од поволна ситуација Родриго не успеа да ја внесе во голот на Мануел Нојер.

Real Madrid big chance against Bayern Munich 13′
byu/etclassico insoccer

Се вчитува...