Големо засилување: Лесјак ќе го брани голот на Еурофарм Пелистер (ФОТО)

Урбан Лесјак од следната сезона ќе биде нов ракометар на Еурофарм Пелистер откако битолскиот тим ја официјализираше соработката со словенечкиот голман. 31-годишникот во Битола ќе пристигне од германскиот Хановер каде е дел од 2018 година по трансферот од Целје.

Искусниот голман е дел и од репрезентацијата на Словенија од 2012 година, а досега 58 пати го носеше дресот на „змајчеги“, притоа освојувајќи го бронзениот медал на Светското првенство во Франција 2017 година.

Се вчитува...