Голот на Алиоски – најдобриот погодок на колото во Чемпиoншип!

Македонскиот репрезентативец, Езгијан Алиоски доби уште едно признание за своето извонредно издание во дресот на Лидс јунајтед на дуелот против Нотингем форест во 5. коло од Чемпионшип лигата.

Погодокот на Алиоски со кој ја запечати победата на Лидс од 2-0, е прогласен, според „Скај спортс“ за најубав погодок на колото во второто по квалитет натпреварување на Островот…

Се вчитува...