„Голот на Бензема мораше да биде поништен!“

Реал Мадрид ремизираше 1-1 против Челси во првиот натпревар од полуфиналниот двомеч во Лигата на шампионите. Карим Бензема беше единствениот стрелец за „кралевите“, а по мечот донесе многу контроверзии неговиот погодок.

Тој на атрактивен начин го совлада голманот на Челси, Менди, но аналитичарот на шпанска „Марка“, смета дека погодокот на Французинот треба да биде поништен.

„Кашемиро направи прекршок над Аспиликуета, пред него Милитао да го проигра Бензема кој успеа да погоди во мрежата на Менди“, изјави Андухар за радио „Марка“. 

 

Се вчитува...