Голот на Дибиров против Алборг меѓу најдобрите пет на колото

Тимур Дибиров од Вардар се најде на четвртото место на најдобри голови на колото во Лигата на шампионите. Дибиров против Алборг постигна гол од тешка позиција, од крило успеа од зглоб да ја испрати топката во мрежата.

Позади Дибиров се најде голот на Омар од Веспрем, додека на третоот место е погодокот на Негру од Динамо Букурешт, потоа Хансен е на втората позиција од ПСЖ и Грондал од Елверум на местото број 1.

Погледнете ги најдобрите пет гола на колото:

Се вчитува...