ГООООООЛЛЛЛЛ…. „Мајсторија“ на мал простор на Елмас – Македонија повторно е во баражот за СП (ВИДЕО)

Македонија повторно стигнува до предност (2-1) на натпреварот против Исланд од 10. коло во квалификациите за пласман на  Светското првенство 2022 во Катар.

По ударот на Езгијан  Алиоски, Елјиф Елмас неверојатно се  снајде на мал простор и успеа да го „матира“ голманот на гостите.

 

Се вчитува...