Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Анталија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 15.000 долари во Анталија, Турција.

Ѓорческа, која е прва носителка на турнирот во поединечна конкуренција. убедливо во 2. коло славеше против Швајцарската Џени Дарст со 6-2, 6-0.

Се вчитува...