Ѓорческа загуби во „маратон“ по три сета на турнирот во Шпанија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира во четвртфиналето на ИТФ турнирот вреден 25.000 долари во Шпанија.

Во второто коло, Ѓорческа загуби од домашната тенисерка Олга Саез Лара (трета носителка на турнирот) по два часа и 30 минути игра во три сета, со 6-7,6-1,4-6.

Се вчитува...