Ѓорѓи Танушев по две години се врати во Пелистер

Фудбалскиот клуб Пелистер објави дека Ѓорѓи Танушев се враќа во екипата после две години. Танушев настапуваше во Беласица, Гостивар, Силекс, Пелистер, Хоризонт Турново, Победа, Борев, Брера, Гостивар…

Танушев беше во Пелистер во сезоната 2020/21 и сега се враќа одново на „Тумбе Кафе“. Тој ќе биде големо засилување за „зелените“ кои имаат амбиции оваа сезона да се вратат во прволигашката конкуренција.

Се вчитува...