Ѓоргиев нокаутиран, Лазаревски доби директен црвен на дербито (ВИДЕО)

Ракометниот шампион на Македонија, Вардар има предност од 7-15 на полувреме против РК Алкалоид во дербито на 11. коло во А групата од ракометната Суперлига на Македонија.

Покрај убедливата предност на „црвено-црните“ првото полувреме го одбележа и директниот црвен картон на Милан Лазаревски кој во 25. минута ненамерно го нокаутираше противничкиот ракометар Игор Ѓоргиев.

 

Се вчитува...