Господин „Лига на шампиони“ – Најмногу настапи, најмногу голови и уште долго не мисли да престане (ФОТО)

Кристијано Роналдо повторно е херој на Манчестер јунајтед откако во самиот финиш донесе победа над Вилјареал од 2-1.

Во мечот во кој стана играч со најмногу запишани настапи во Лигата на шампионите (178), а веќе од поодамна е најдобар голгетер покажа дека иако во 37 година не планира уште долго да застане.

 

Се вчитува...