Гостивар подобар од Тиквеш во пријателски натпревар

Фудбалските клубови во Македонија денеска и утре ќе ги одиграат последните контролни натпревари пред пролетниот дел од сезоната во домашните шампионати.

Во дуелот меѓу два прволигаши Гостивар беше подобар од Тиквеш со 3-1. Стрелци на головите за гостиварци беа Јонус, Атимвен и Кировски. Единствениот погодок за кавадарчани го постигна Даноски.

Се вчитува...