Гостивар во пријателски меч подобар од Тетекс

Македонскиот фудбалски прволигаш Гостивар во пријателски натпревар славеше над второлигашот Тетекс со 2-1.

И двата тима репрезентативната пауза ја искористија како би ја темпирале формата за продолжението на сезоната во мак-фудбалот.

Стрелци на головите за домашните беа Нкурунзиза и Кехинде, а во овој меч своето деби на клупата на гостиварчани го имаше Емре Озбајер.

Се вчитува...