ГОТОВО: Меси во следните неколку часа доаѓа во Париз на потпис со ПСЖ

Веројатно крајот на „сапуницата Лионел Меси“ е се поблиску бидејќи голем дел од медиумите од светот пренесуваат дека еден од најдобрите фудбалери на сите времиња во следните неколку часа ќе стигне во Париз каде ќе потпише договор со ПСЖ.

Лионел Меси со тимот од главниот град на Франција ќе потпише двегодишен договор, кој може да биде продолжен во летото 2024 година. По сезона Аргентинецот ќе заработува 35 милиони евра.

 

 

Се вчитува...