Гранада ќе им прави друштво на Леванте и Алавез во Втората шпанска лига

Гранада не успеа да ги заследи стапките на Кадиз и Мајорка и да слави во последното коло од Ла Лига со што се најде во опасната зона заедно со Леванте и Алавез која води во Втората шпанска лига следната сезона.

Гранада ремизираше на домашен терен без голови против Еспанјол, додека Кадиз славеше на гостувањето кај Алавез со 0-1, а Мајорка го доби гостувањето кај Осасуна со 0-2.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...