Грми во соблекувалната на Вардар… Ракометарите во делириум пред официјалната церемонија (ФОТО)

Пред официјалното добивање на пехарот од ЕХФ за новата шампионска титула, ракометарите еуфорично прославуваа во соблекувалната подготвувајќи се за свечената церемонија.

„Грми“ во соблекувалната на Вардар, ракометарите во делириум само како уште еден доказ за чудото кое го приредија по тешката, полна со проблеми, натпреварувачка сезона.

Се вчитува...