Хакими како Меси, за триумф на ПСЖ над Мец (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен повторно во самиот финиш на натпреварот стигна до победа овој пат на гостувањето кај Мец од 1-2. о Иако без услугите на Лионел Меси, „светците“ беа големи фаворити на овој меч бидејќи во стартниот состав беа Нејмар, Мбапе и Икарди.

Гостите поведоа со голот на Ашраф Хакими во 5. минута. На 1-1 израмни Кујате во 39. минута, додека конечните 1-2 со својот втор гол

Марсеј одигра без голови 0-0 на гостувањето кај Анже, додека Лион ја совлада Троја со 3-1.

 

 

 

 

 

 

 

Се вчитува...