Халанд одлучи сезонава да биде најдобар фудбалер во Европа – Две асистенции и гол за само 35 минути (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд одлично ја отвори новата сезона откако за само 34. минути запиша две асистенции и еден гол. Борусија Дортмунд на полувреме има предност од 3-1 против Ајнтрахт Франкфурт, а главната улога по првиот дел ја има одличниот Норвежанец.

Халанд прво им асистираше на Марко Ројс и Торген Азар, а потоа и самиот се запиша во листата на стрелци.

 

 

Се вчитува...