„Халанд – терминаторот“ – Два гола и три асистенции за убедлив триумф на Дортмунд (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд одигра неверојатен натпревар во победата на неговата Борусија Дортмунд над Ајнтрахт Франкфурт од 5-2.

Младиот Норвежанец учествуваше буквално во сите пет гола на својот тим, откако двапати се запиша во листата на стрелците, а дури три пати им асистираше на своите соиграчи.

 

 

Се вчитува...