Ханси Флик го доведе „ушкото“ дома – Музејот на Баерн побогат за уште еден трофеј (ФОТО)

Тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик, го постави трофејот од Лигата на шампионите во витрините на баварскиот клуб. На Флик му припадна честа да го постави шестиот трофеј од Лигата на шампионите во клупските витрини.

Баварскиот клуб ја освои Лигата на шампионите откако во финалето славеше со 1-0 над францускиот Пари Сен Жермен.

 

Се вчитува...