Хаос на дербито во Ријека – Навивач на домаќините го нападна Ливаја (ВИДЕО)

Хајдук ја совлада Ријека на гостински терен со 3-2 во дербито на хрватскиот фудбал. Натпревар кој донесе многу возбудувања како што и се очекува, но имаше и неколку непријатни ситуации.

На крајот на првото полувреме Марко Ливаја по прославата на првиот гол почна да ги провоцира навивачите на Риека, а еден од нив не можеше да издржи и влезе да направи хаос, но за среќа полицијата реагираше брзо и спречи поголем инцидент.

 

 

Се вчитува...