Хаос во Неапол: Гостински навивачи во конфликт со полицијата, уапсени 11 лица

Наполи и дефинитивно еден од оние градови кои може во секој момент да избие инцидент пред големите натпревари, а така беше и синоќа. Воочи натпреварот помеѓу Наполи и Унион Берлин во Лигата на шампионите, гостинските навивачи во центарот на градот на правија хаос откако влегоа во пресметка со полицијата.

На снимките објавени на социјалните мрежи се гледа како навивачи влегуваат во конфликт со полициските службеници. Околу стотина навивачи од Берлин допатуваа во Неапол и вечерва ќе бидат на стадионот „Диего Марадона“, иако се очекува некои ноќта да ја минат во притвор. Уапсени се 11 навивачи.

Се вчитува...