Харден не е незапирлив – Дончиќ го „залепи“ без мака (видео)

Џејмс Харден и сезонава е најдобар стрелец во НБА-лигата, а неговиот шут со чекор наназад („степбек“) важи за еден од елементите во кој асот на Хјустон е незапирлив за ривалите.

Или поточно речено беше незапирлив се до синоќа, кога Лука Дончиќ покажа дека знае како да му „залепи банана“ на Харден токму во клучните моменти од натпреварот. „Брадата“ се реши за своето проверено оружје, направи чекор наназад и се крена на шут, но Дончиќ го чекаше токму тоа, па со ексспресно реакција го блокираше голамиот ас.

Се вчитува...