Хаверц го шокираше Сити: Челси води на полувремето на „Драгао“ (ВИДЕО)

И покрај привидната иницијатива на Манчестер сити, Челси води на полувремето со 1-0 против „граѓаните“ во финалето од Лигата на шампионите.

Сити имаше доминација на средината од теренот низ првиот дел од полувремето, но во продолжение Челси беше далеку поконкретен.

Сето тоа вроди со плод во 42. минута кога Хаверц доби одлична топка од длабочина, изби сам пред противничкиот голман и мајсторски го матираше за водство од 1-0.

Се вчитува...