Хелсинки од „Ла Каса де Папел“ ги избра најдобрите „цепелини“ во НБА (ВИДЕО)

Српскиот глумец Дарко Периќ, кој се прослави со улогата на „Хелсинки“ во серијата „Ла Каса де Папел“ беше гостин на каналот НБА Европа. Периќ кој е голем фан на најсилното кошаркарско првенство во светот, не му е првпат да биде дел од емисии во кои се говори за НБА лигата. Тој ги коментираше најдобрите „цепелини“ сезонава во лигата, а на крајот го избра и најдобриот.

Се вчитува...