ХЕРОИТЕ на 2021 година уште еднаш ја освоија Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија и дефинитивно во фудбалските репрезентативци ги има спортските херои на 2021 година.

По првото историско учество на Европското првенство во јуни месец, фудбалерите пред крајот на 2021 ни подарија уште еден историски момент со обезбедениот бараж за Светското првенство 2022 во Катар.

За првпат во својата историја македонскиот фудбал ќе има можност да се бори да биде меѓу земјите кои фудбалски ќе ја претставуваат Европа на собирот на најдобрите светски селекции. Исланд и денешниот триумф на арената „Тодор Проески“ засекогаш ќе бидат запаметени во аналите на македонскиот фудбал. Можеби и само како сеќавање на само почеток на обезбеденото место на Мундијалот 2022.

 

 

Се вчитува...