Хит-реакција на Алиоски: Никогаш не го бакнувај Џани… (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски повторно е во центарот на вниманието на фановите на Лидс, и повторно по една негова повеќе од интересна реакција.

На дуелот против Шефилд Венсдеј, кој Лидс го доби со 1-0, Алиоски очекувано се најде во групата фудбалери да го честитаат погодокот на Харисон во 65. минута. Но, Џани наиде на „сочен бакнеж“ од соиграчот, а неговата реакција потоа е вистински хит на социјалните мрежи меѓу навивачите на Лидс…

 

View this post on Instagram

 

Note to self: never kiss Ezgjan Alioski. 👄 #leeds #leedsunited #lufc #football #soccer #goal

A post shared by BenchWarmers (@bewarmers) on

Се вчитува...