Хофенхајм во финишот се спаси од пораз од Келн

Андреј Крамариќ е херојот на Хофенхајм, и донесе бод од дуелот со Келн на домашен терен. „Јарците“ имаа предност се до судиското надополнување, кога домашните успеаја да се спасат.

На прв гол се чекаше се до 79. минута кога Финкграфе го донесе Келн во предност, која беше актуелна се до првата минута од судиското надополнување.

Тогаш Андреј Крамариќ со гол успеа да донесе еден, ама вреден бод за домашната екипа.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...