Хофенхајм во последните секунди му украде победа на Лајпциг (ВИДЕО)

Лајпциг испушти продолжување на низата победи во Бундеслигата ремизирајќи (1-1) на гостувањето против Хофенхајм во 32. коло.

Лајпциг со голот на Шешко во 38. минута од средбата имаше предност се до последните секунди на мечот. Но, Крамариќ во 90. минута успеа да постигне гол за Хофенхајм за конечни 1-1.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас поради болест воопшто не беше во комбинација за настап на денешниот натпревар.


Standings provided by Sofascore

Се вчитува...