Хорор сцена – Австриска скијачка се заби во заштитната ограда со 115км/ч

Австриската скијачна Никол Шмидхофер заработи тешка повреда на првата спуст трка сезонава во женска конкуренција во Светкиот куп на алпско скијање.

Австриката при брзина од 115 км/ч изгуби контрола и се заби во заштитната ограда. Поточно, помина низ двете заштитни огради и излета во околната шума. По што веднаш и беше укажана помош и со хилихоптер беше пренесена во болница.

Се вчитува...