Хрватите европското сребро го прославија со македонски ајвар и македонско вино (ФОТО)

Хрватските ракометари синоќа по пристигнувањето во Загреб европската вицешампионска титула ја славеа во македонски национален ресторан.

Без разлика на разочарувањето што не успеаја да стигнат и до посакуваното злато, „коцкестите“ синоќа се одлучија како што самите истакнаа да прослават со македонска кујна и македонско вино во македонскиот ресторан „Св. Никола“. За успехот во иднина да се повтори…

 

 

Видеото од прославата на хрватските ракометари во ресторанот „Св. Никола“ во Загреб може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...