Хрватите не трпат насилство – Полјаците екстрадирани од Хрватска

На натпреварот помеѓу Динамо Загреб и Легија Варшава и претстоеше „војна“ на улиците на главниот град на Хрватска во кој настрадаа Полјаците, а хрватската полиција застана во одбрана на своите сограѓани и ги екстрадираше полските навивачи од својата држава.

Конвојот на полициски возила во Загреб можете да го погледнете ТУКА.

Резултатот од жестоката тепачка на улиците на Загрев за среќа е без жртви, а оштетени се пет угостителски објекти и три паркирани возила.

 

Се вчитува...