„Војна“ во Загреб: Масовна тепачка на „Бед блу бојс“ со полските хулигани (видео)

Првиот меч меѓу Динамо Загреб и Легија веќе имаше своја увертира на улиците на хрватскиот главен град, каде дојде до жестока пресметка меѓу приврзаниците на двата клуба.

Полските хулигани се познати по својот темперамент, а „Бед блу бојс“ не ја пропуштија можноста за физичка пресметка меѓу двете навивачки групи.

Според хрватските медиуми, во тепачката учествувале по околу 200 фанови од Хрватска и од Полска, а според првичните информации нема лица со посериозни повреди.

Се вчитува...