Хумелс го шокира Париз и ја носи Борусија блиску до финале (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд од 50. минута има водство на гостувањето во Париз, и води против ПСЖ, а со тоа е и на чекор до пласман во големото финале во Лигата на шампионите.

Матс Хумелс, дефанзивецот на Борусија Дортмунд го глава успеа да го совлада Донарума, и така да му донесе на тимот од Дортмунд вкупни 2-0 во овој момент. Сега на ПСЖ му требаат два гола за да се избори за продолженија.

ПСЖ веднаш на стартот од вториот дел ја погоди стативата преку Рамош, а потоа беше брутално казнет од „милионерите“.

Се вчитува...