И Елиф Елмас ги стартуваше подготовките за новата сезона (ФОТО)

Фудбалските клубови од топ 5 лигите полека, но сигурно ги стартуваат подготовките за новата сезона. Својот прв тренинг денеска го имаше и германскиот бундеслигаш, Ред Бул Лајпциг чив член е и еден од најдобрите македонски фудбалери во моментов Елиф Елмас.

Елмас по краткиот одмор кој го имаше во Македонија, се врати во Германија каде веднаш се стави на располагање на тимот. Лајпциг во новата сезона има високи амбиции како во домашниот шампионат така и во Лигата на шампионите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RB Leipzig (@rbleipzig)

Се вчитува...